احداث زباله سوزها و تفکیک از مبدا زباله

این حجم از رها سازی زباله در جنگل سراوان رشت حالا نه‌تنها طبیعت که مردم منطقه را نیز عاصی کرده است.

موقعیت مسئله : گیلان / رشت
تـعداد بازدید از این پویش
654 نفر
مـدت زمان باقی مـانده
تمام شد
تـعداد حامیان
1 نفر
درصد مشارکت
0.0667 %
تـعداد مطلوب
1,500
توضیحات
نخبگان
خبرنگار
حل مسئله
نظرات مردم
شرکت کنندگان
لـینک کـوتاه :
اشتراک این پـویش با سایـرین:
توضیحات تکمیلی

رشت به دفنگاه زباله تبدیل شده است. ۲۶ مرکز دفن زباله در گیلان وجود دارد که همه در دل جنگل، کنار رودخانه، ساحل و تالاب قرار دارند که بزرگ‌ترین و معروف‌ترینشان هم لندفیل سراوان است. این مرکز از سال ۶۲ زباله چند شهر ازجمله رشت را در دل خود جا می‌دهد. این حجم از فشار بر جنگل سراوان رشت حالا نه‌تنها طبیعت که مردم منطقه را نیز عاصی کرده است. بوی بد٬ هجوم مگس‌ها٬ تأثیر منفی شیرابه زباله بر منابع آب زیرزمینی آسیب‌پذیری سراوانی‌ها را در مقابل انواع بیماری‌ها بیشتر کرده است.
استان گیلان با تولید روزانه ۲۰۰۰ تنی زباله شهروندان خود با میانگین حدوداً ۸۵۰ گرم شهری و ۶۵۰ گرم روستایی روبرو است. طبیعتاً حضور گردشگران نیز بر این آمار اضافه می‌کند و روستاهای ما نیز با حجم زیادی از زباله روبرو هستند. این حجم بالای زباله سبب شده تا در سال‌های اخیر برخی به حضور گردشگران انبوه با حجم تولید زباله بالا و آورده اقتصادی کم اعتراض کنند.
مهرماه سال ۹۶ وضعیت این لندفیل با رانش زباله بحرانی‌تر شد. زباله به سمتی رانش کرده بود که مجوز قطع درخت زمینش با سختی فراوان و رایزنی استاندار از منابع طبیعی برای احداث تصفیه‌خانه گرفته شده بود.

دیدگاه نخبگان
خبرنگار
دیدگاه هسته حل مسئله
دیدگاه مردمی

مشارکت کنندگان
avatar
0912 **** 322
توان بالقوه